Оцифровка відеокасет типу VHS-C

vhs
Розмір касети: 91x59x20 мм PAL/SECAM/NTSC/MESECAM
Поділитись:

Перезапис відеокасет. VHS-C (VHS Compact) — стандарт відеокасет зменшеного щодо VHS розміру з укороченим часом записи. В даний час формат витіснений цифровими відеокасетами і вважається застарілим. Ми оцифровуємо відеокасети формату VHS-C з 2000 року.

video cassette vhsc

Касети VHS-C можна переглядати за допомогою стандартного відеомагнітофона VHS, використовуючи касетний адаптер. У 1984 році випущена перша відеокамера «JVC GR-C1», зібрана в загальному корпусі з відеомагнітофоном цього формату. За рік до неї випущена камера «Betamovie» конкуруючого формату Betamax такої ж конструкції і більш громіздка, оскільки зменшеної версії касет, аналогічних VHS-C, не існувало. До цього відеомагнітофон і камера випускалися, як окремі пристрої з'єднані кабелем. Відразу ж після початку випуску камера JVC була показана в першій частині кінотрилогії «Назад в майбутнє» в якості зразка надсучасних відеотехнологій.

Після появи касет VHS-C фірма «Sony» випустила формат Video8 з більш компактною касетою з вузькою магнітною стрічкою шириною 8 мм. При порівнянної якості зображення і звуку, касети «Sony» були компактніше і забезпечували більш тривалу запис: 90 хвилин проти 30 у VHS-C стандартної довжини. Одночасно з початком виробництва відеокасет поліпшеної якості S-VHS розпочато випуск касет S-VHS-C з такою ж магнітною стрічкою і характеристиками. Так само, як і повнорозмірні S-VHS-касети, S-VHS-C-варіант мав на корпусі додатковий отвір, по якому відеомагнітофон міг їх відрізнити. Відповідно, S-VHS-C-адаптер відрізнявся наявністю додаткового важеля, закривала цей отвір, якщо в нього була вставлена ​​звичайна VHS-C касета. При використанні «звичайного» адаптера, що не розрізняє S-VHS-C і просто VHS-C касети, можливість відтворення залежала від здатності відеомагнітофона автоматично розрізняти режими. При включенні запису на S-VHS-C касету, вставлену в S-VHS, відеомагнітофон через «звичайний» адаптер, завжди вибирався VHS-режим з низькою якістю зображення.

VHS-C
vhs-c cassette