Оцифровка відеокасет типу MiniDV

MiniDV
Розмір касети: 66x47x11 мм 720×576 px
Поділитись:

Перезапис відеокасет. Формат MiniDV зробив революцію в відеоіндустрії, кардинально поліпшивши якість відеозапису в порівнянні з VHS, і дозволивши знімати (і монтувати) цілком професійні відеоматеріали в домашніх умовах. Ми оцифровуємо відеокасети формату MiniDV з 2000 року.

MiniDV-cassette

MiniDV (вимовляється [мінідіві]) - формат цифрового відеозапису на магнітну стрічку, що використовує так зване внутрікадрове стиснення DV. MiniDV застосовується в побутових і професійних пристроях. Формат MiniDV зробив революцію в відеоіндустрії, кардинально поліпшивши якість відеозапису в порівнянні з VHS, і дозволивши знімати (і монтувати) цілком професійні відеоматеріали в домашніх умовах.

Важливою особливістю формату MiniDV була можливість завантажувати відзнятий матеріал в комп'ютер для подальшого редагування (нелінійний монтаж). При цьому якість відзнятого матеріалу після монтажу не погіршувався. А досягалося це завдяки тому, що формат MiniDV використовував технологію inframe-стиснення, тобто кожен кадр відео стискувався незалежно від інших, причому коефіцієнт стиснення був невеликим (не більше 1: 5), що майже не позначалося на якості. Таке щадне стиснення вимагало дуже великих обсягів носія, тому MiniDV формат спочатку проектувався для запису на магнітну стрічку, як і VHS, але не в аналоговому, а цифровому форматі. Крім самого відео на стрічку MiniDV-касети записувалися додаткові коригувальні сигнали, які дозволяли без втрат відновити картинку в разі невеликого пошкодження стрічки. Завантаження цифрового відео в MiniDV форматі в комп'ютер здійснювалася по високошвидкісній шині передачі даних.

Формат відеокасет спочатку розроблявся тільки під DV. Швидкість обертання барабана - 9000 оборотів в хвилину. Розмір мітки (ширина доріжки запису), що записується на стрічку - 10 мкм в режимі SP і 6,66 мкм в режимі LP. Стрічка рухається зі швидкістю 18,8 мм/с в режимі SP і 12,5 мм/ с в режимі LP. Щільність запису в режимі SP - 120 мм²/с, і в режимі LP - 80 мм²/с. Ширина стрічки - 6,35 мм.

MiniDV
MiniDV-cassette